Saturday, 15 December 2018 09:02

18 نکته مهم طراحی سایت شرکتی

(11 رای‌ها)

فارغ از شیوه فعالیت شما در دنیای حقیقی، سرمایه گذاری برای حضور پر رنگ کسب و کارتان در دنیای آنلاین امری مهم و قابل توجه است. اولین گام این حضور را با طراحی سایت شرکتی حرفه ای، محکم بردارید. به واسطه یک وبسایت خوب میتوانید خدمات و محصولاتتان را به بهترین شکل ممکن به کاربران ارائه داده و همواره با آنان در تعامل باشید. در این مقاله 19 ویژگی مهم که هر وبسایت شرکتی باید داشته باشد را بررسی می‌کنیم.

ویژگی‌های عمومی در طراحی سایت

وبسایت ریسپانسیو

امروزه با فراگیر شدن استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند و تبلت‌ها، اغلب وب گردی‌ها و گشت و گذار‌های اینترنتی از این طریق انجام شده و طراحی سایت ریسپانسیو (طراحی سایت واکنش گرا ) به یکی از ملزومات در طراحی سایت شرکتی تبدیل شده است.

داده های ساختاریافته

داده های ساختار یافته به کدهایی گفته می‌شود که دارای فرمت مشخصی هستند و به گونه‌ای نوشته می‌شوند که قابل درک برای موتورهای جستجو باشند. موتورهای جستجو این داده ها را خوانده و از آنها در نمایش نتایج جستجو بهره می‌برند.  استفاده از داده های ساختار یافته مانند صحبت با گوگل و بیان اطلاعات صفحه به آن است. این مسئله مطمئناً در رتبه سایت تاثیر گذار خواهد بود. مهمتر از همه، این داده‌ها نوع نمایش صفحه در نتایج جستجو را تغییر می‌دهد و باعث نمایش اطلاعات بیشتری به کاربران می‌گردد. این مسئله باعث افزایش احتمال کلیک کاربران شده و کلیک‌های بیشتر مطمئناً موجب افزایش رتبه سایت می‌گردد.

استفاده از AMP

Accelerated Mobile Page به معنی افزایش سرعت لود شدن صفحات در موبایل می‌باشد. پروژه AMP یک فریم ورک جدید و متن باز است که به طور کامل از فناوری‌های موجود در وب ساخته شده است. این پروژه که به وسیله گوگل و توییتر انجام شده است، به برنامه نویسان کمک می‌کند صفحات HTML با حجم کم ایجاد کنند. این کدها به راحتی در صفحات موبایل لود می‌شوند، تا با لود سریع محتوای صفحات وب به راحتی برای کاربران قابل مشاهده باشد. در مرحله اول شما باید صفحات AMP سایت خود را بسازید و صفحه سایت خود را بر اساس استانداردهای AMP طراحی کنید. شما به راحتی می‌توانید با ابزار developer tools گوگل کروم از استاندارد کدهای خود بر اساس فریم ورک AMP آگاه شوید. در سایت های ایرانی بسیار کمتر دیده شده کسی از AMP استفاده کند.

امنیت در طراحی سایت

بسیاری از مدیران سایت‌ها در پی یافتن راههای مقابله با هکرهای سایت‌ها می‌باشند، این حساسیت زمانی به اوج خود خواهد رسید که مدیر یک وبسایت درآمد روزانه خود را از طریق آن تامین می‌نماید و یا مالک وبسایتی معتبر و در حد جهانی است. طراحی سایت یک پنجره بین شما و شبکه ایجاد می‌کند . مراقبتهای انجام شده از جمله تعمیر و نگهداری سرور، به روز رسانی وبسایت، و نوع کدهای استفاده شده در طراحی سایت می‌تواند اندازۀ این پنجره را تعیین نماید. محدود کردن اطلاعاتی که از این پنجره عبور می‌کند درجه‌ای از امنیت وبسایت شما را تامین می‌نماید.

طراحی مبتنی بر سئو

طراحی سایت ، قالب کلی وبسایت را طراحی و پیاده سازی می‌نماید، اما ایندکس شدن سایت تا حد زیادی به سئو صحیح و مناسب با موتورهای جستجو بستگی دارد. سئو به طور کلی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. سئو باعث می‌شود که روباتهای موتورهای جستجو سایت را ایندکس کنند. و بازدید از سایت افزایش می‌یابد و سایت در رتبه‌های بالاتری در نتایج جستجو قرار می‌گیرد. طراحی وبسایت و سئو دو موضوع مجزا از یکدیگر نیستند.

 طراحی سایت شرکتی 

قالب اختصاصی یا آماده

بخشی مهم از هویت یک سایت اینترنتی، قالب یا ظاهر و رنگ و طرح آن است. سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس، جوملا و دروپال دارای صدها و هزاران قالب از پیش آماده هستند که به رایگان یا با پرداخت وجه می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید و با نصب آن روی سایت، شکلی جدید به سایت خود بدهید. قالب‌های آماده توسط افراد و شرکت‌های مختلف توسعه پیدا می‌کنند. هر سایت اینترنتی، محتوایی خاص، مخاطبینی خاص، زمینۀ فعالیتی خاص و نیازهایی متفاوت با سایر سایت‌های اینترنتی دارد. در چنین شرایطی برای دستیبابی به شرایط ایده‌آل می‌بایست طراحی ساختار و قالب سایت مطابق موارد فوق و به صورت سفارشی صورت بپذیرد. هزینه تمام شده طراحی سایت با استفاده از قالب آماده وب سایت پایین‌تر می‌باشد زیرا هزینه‌ای از بابت طراحی قالب وبسایت یا برنامه نویسی سیستم مدیریت محتوا پرداخت نمی‌گردد.

ویژگی های اختصاصی در طراحی سایت شرکتی

داشبورد مشتری

وبسایت شرکتی میتواند بدون داشبورد مشتری هم طراحی شود. اما داشبورد مشتری، سهولت استفاده از سایت شما را برای مشتری فراهم می‌کند و این موضوع به نفع شرکت خواهد انجامید.

CRM حرفه‌ای

مفهوم CRM برای ارتباط با مشتریان به وجود آمده است. شرکت‌ها برای داشتن تجارت پر سود به سمت تحقیق در زمینه بازاریابی رفته‌اند و مفاهیمی از قبیل CRM را به وجود آوردند که منجر به تجارت پر رونق‌تر برای شرکت‌هایشان باشد. مهمترین عنصر موجود در یک تجارت مشتری می‌باشد. در CRM ما به نحوه ارتباط با مشتری می‌پردازیم، ارتباطاتی که باعث جذب و یا دفع مشتری خواهد شد. امروزه با توجه به اینکه تجارت‌ها به سمت تجارت الکترونیک سوق پیدا کرده است، باید توجه داشته باشیم در طراحی سایت خود برای شرکت‌های تجاری، نحوه ارتباطات با مشتری را در نظر داشته باشیم و در نظر بگیریم چه مواردی را باید در طراحی سایت خود رعایت کنیم که مشتریان بیشتر جذب شوند و وب سایت ما مورد توجه بیشتر آنها قرار بگیرد.

انتخاب CMS

در انتخاب سیستم مدیریت محتوا حتماً این نکته را در نظر داشته باشید که سیستم مدیریت محتوایی که توسعه دهنده زیادی دارد باید در اولویت قرار گیرد. اغلب طراحان سایت در ایران سایت‌های طراحی شده برای شرکت را با سیستم مدیریت محتوای جوملا انجام می‌دهند. 

طراحی سایت شرکتی

ساخت فرم‌های اختصاصی (فرم ساز پیشرفته)

امکان ساخت فرم‌های اختصاصی برحسب نیاز مشتریان باید پیاده سازی و اجرا شوند. این فرم‌‌ها شامل فرم استخدام، پذیرش نمایندگی و... می‌باشد.

خبرنامه الکترونیک

خبرنامه الکترونیک باعث ارتباط طولانی مدت با مشتری و ایجاد حس وفاداری او به سازمان یا شرکت خواهد شد. هر خبرنامه، قبل از هر چیز ارتباط سازمان با مشتری را محکم‌تر می کند. خبرنامه الکترونیک، تلاش‌های شرکت‌ها را در امر تجارت قوت می‌بخشد. وجود خبرنامه نه تنها منافاتی با داشتن وب سایت، تبلیغات یا مسائل دیگر تجاری ندارد، بلکه باعث تقویت آنها می‌شود. 

درگاه پرداخت

شما می‌توانید در سایتهای شرکتی - اداری، نماد اعتماد الکترونیک دریافت کنید و سپس درگاه پرداخت مستقیم بانکی را نیز فعال نمایید. در این صورت می‌توانید در سایت‌تان تراکنش‌هایی مستقیم به حساب بانکی خودتان یا شرکت‌تان داشته باشید. 

سیستم معرفی محصول

سیستم مدیریت محصولات وبسایت شرکتی، فضای مناسبی برای نمایش محصولات شرکت در قالب متن و عکس در سایت ایجاد می‌نماید. این سیستم مجهز به آرشیو مستقل فایل‌های ضمیمه در صفحات معرفی محصولات سایت است. موتور جستجوی تعبیه شده در این سیستم برای بینده سایت امکان یافتن محصول مورد نظر از میان تعداد زیادی از محصولات ثبت شده در سایت را فراهم می‌نماید. در این بخش مدیریت می‌تواند جهت سهولت بیشتر در دستیابی به اطلاعات، محصولات خود را تحت سرفصلهای مختلف در سایت دسته بندی کند.

معرفی اعضای شرکت

اگر تمایل داشته باشید تمامی پرسنل و کارمندهای شرکت را با توضیحات کامل در وبسایت معرفی نموده و رزومه کاری آنها را در جهت رویت بازدید کنندگان‌تان قرار دهید.

طراحی سایت شرکتی, طراحی سایت

بخش مقالات

بخش مفید دیگری که در طراحی سایت شرکتی وجود دارد بخش مقالات است. قرار دادن مقالاتی مرتبط به حوزه کاری شرکت در بخش مقالات شانس بازدید بیشتر از سایت را افزایش می‌دهد.

پنل پیامکی و ایمیل

از طریق پیامک و ایمیل نیز می توانید با اعضا و کاربران وب سایت‌تان در ارتباط باشید و آنها را در جریان فعالیت‌هایتان قرار دهید. در صورت فعال سازی پیامک و ایمیل بر روی وبسایت، پیام عضویت، فراموشی رمز عبور و ... برای اعضا ارسال می‌گردد. 

گالری تصویر، ویدئو و صوت

شما امکان معرفی خدمات، محصولات یا پروژه‌هایتان را با تصویر، ویدئو و صوت خواهید داشت و صفحات گالری تصویر، ویدئو و صوت را می‌توانید ایجاد کنید.

نظرسنجی

شما می‌توانید در رابطه با روند فعالیت‌تان، علایق مخاطبین‌تان و یا هر موضوع دیگری نظرسنجی به عمل آورید. با نظرسنجی می‌توانید برای ادامه روند فعالیت شرکت و یا گروهتان بهتر تصمیم گیری نمایید.

 

پیشنهاد ویژه

پشنهاد ما برای شما طراحی سایت شرکتی با ضمانت بازگشت وجه در صورت عدم رضایت مشتری است. ما در قرارداد رسمی طراحی سایت تضمین می‌کنیم که اگر نتوانیم از طراحی سایت ، رضایت شما را جلب کنیم، بدون قید و شرط، تمام مبلغ قرارداد را به شما عودت دهیم.

 

 

 

 

 

آخرین ویرایش در Sunday, 16 December 2018 17:52

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.