Sunday, 30 December 2018 14:10

طراحی سایت اختصاصی

(16 رای‌ها)

برای طراحی سایت آیا به سراغ طراحی سایت اختصاصی (CMS اختصاصی) برویم و یا اینکه از سیستم‌های مدیریت محتوای متن باز مثل وردپرس، جوملا و دروپال استفاده کنیم؟ شرکت‌های طراحی و‌بسایت در پاسخ به این سوال، هر کدام به گونه‌ای استدلال می‌کنند تا فعالیت خودشان را درست جلوه دهند.

در طراحی سایت اختصاصی همیشه روال کار این است که ابتدا کارفرما نیازها و اهداف خود را مطرح می‌کند، تیم طراحی و توسعه سایت با بررسی این نیازها و اهداف، طرحی به منظور ارائه به کارفرما و توافق اولیه آماده می‌کند. سپس پس از تایید کارفرما کار طراحی ظاهری و برنامه نویسی سایت شروع می‌شود.

سایت‌های اختصاصی به صورتی طراحی می‌شوند که رافع نیاز کارفرما و مشتریانش باشند. سایتهای اختصاصی به دلیل طرح یونیکی که برای طراحی آنها در نظر گرفته می‌شود، دارای ساختاری مناسب از نظر طراحی و سئو هستند. همچنین سایتهای اختصاصی به دلیل توجهی که به مخاطبانش می‌کند بر اساس نیاز آنها و به صورت کاملاً کاربرپسند طراحی و اجرا می‌شوند.

سرعت بالاتر، انعطاف بیشتر

زمانی‌که همه چیز از ابتدا توسط یک طراح سایت حرفه ای و متناسب با اهداف شما پیاده سازی می‌شود، یعنی از هر گونه کد اضافی در صفحه و جدول بی استفاده در دیتابیس پرهیز شده و دسترسی به اطلاعات در سریع‌ترین زمان ممکن رخ می‌دهد. همچنین تسلط این فرد بر هسته‌ای که نوشته است و ارتباطات داخلی کدها به او کمک می‌کند که در زمینه ارتقای آن انعطاف پذیری بالایی داشته و امکانات متنوعی را به آن اضافه کند.

طراحی سایت اختصاصی

امنیت بالا

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در طراحی سایت‌ اختصاصی همواره مورد توجه قرار می‌گیرد، امنیت بالای آن است. این امنیت ناشی از اختصاصی بودن کدها و عدم اطلاع سایرین از پشت پرده سایت است. تصور کنید که سایت شما به زبانی جدید که هیچ کس در دنیا بلد نیست نوشته شده باشد، در نتیجه جاسوسی از آن بسیار سخت خواهد بود.

هزینۀ بالا

طراحی سایت اختصاصی با هزینه‌های بالایی همراه است. زیرا این‌گونه سایت‌ها نیاز به تحلیل، طراحی و زمان برنامه نویسی زیادی دارند.

پشتیبانی

سیستم‌هایی مثل وردپرس و جوملا به مراتب پشتیبانی بهتر و ارزان‌تر از سیستم‌های اختصاصی ارائه می‌دهند، چرا که میلیونها طراح وبسایت در سراسر دنیا در حال توسعه و پشتیبانی این گونه سیستم‌ها هستند. ولی این قاعده همیشه صادق نیست. در صورتی که شرکت مدنظر شُما به اخلاق حرفه‌ای پایبند باشد و شرکتی با تجربه و موفق باشد؛ می‌تواند از سیستم‌های اختصاصی، پشتیبانی دقیق‌تری ارائه دهد. البته در صورتی که در پشتیبانی به دنبال هزینۀ کمتری هستید، سیستم‌های متن باز از این نظر به صرفه‌تر هستند. پس به صورت کلی می‌توان گفت پشتیبانی در سیستم‌های متن باز ارزان‌تر، مطمئن‌تر و راحت‌تر از سیستم‌های اختصاصی است مگر اینکه شرکت مدنظر شما امتحان خود را پس داده باشد.

نکات مهم طراحی سایت اختصاصی و سفارشی

چند نکته مهم که در طراحی سایت اختصاصی و سفارشی می‌بایست رعایت شود:

 • طراحی و گرافیک منحصر به فرد
 • طراحی ریسپانسیو
 • گسترش پذیری امکانات و قابلیت ارتقا وب سایت در آینده
 • دسترسی آسان به بخش‌های مختلف
 • عملکرد مطمئن وبسایت از لحاظ فنی
 • هاست و سرور اختصاصی
 • پشتیبانی، نگهداری و بروز رسانی وبسایت به صورت مستمر

طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی یا آماده؟

به صورت کلی این افراد را به طراحی وب سایتهای اختصاصی  سفارش می‌کنیم:

 • ارگان‌هایی که قصد راه اندازی سیستم خاص با توجه به نیازهای اختصاصی هستند.
 • بنگاه‌هایی که حجم بالایی از کاربران در سایت آنها وارد می‌شوند.
 •  افرادی که ایده‌ای خاص دارند که هنوز سیستم آن طراحی نشده است و نیاز است که از صفر سیستم مدنظرشان را طراحی کنند.
 • افرادی که از نظر زمان و هزینه مشکلی برای طراحی سایت اختصاصی ندارند.
 •  کسانی که آینده بزرگ و خاصی برای کسب و کار خود لحاظ کرده‌اند.

شرکت‌هایی که سایت آنها، ساختار اصلی آنها را تشکیل می‌دهد، همچون استارت آپ‌های بزرگ کشور. این شرکتها علاوه بر اینکه بایستی وبسایت را خودشان طراحی کنند، به درونی بودن آن نیز بسیار نیازمند هستند؛ یعنی بایستی تیمی از داخل شرکت این سیستم را برای شرکت طراحی کرده باشد و یا این تیم توسعۀ سیستم را به صورت کامل بر عهده داشته باشد.

 

 

 

 

آخرین ویرایش در Sunday, 30 December 2018 14:30

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.