محبوب ترین مطالب

بیشترین امتیازها

  • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

  • SMO چیست ؟

  • Breadcrumb چیست ؟

  • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

  • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

  • Anchor text چیست ؟

  • تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

Tuesday, 08 January 2019 14:04

رپورتاژ آگهی چیست ؟

(1 رای)

رپورتاژ آگهی عبارت است از یک گزارش خبری که برای تبلیغ کالا خدمات و محصولات نوشته شده است و هدف آن آشنا کردن مخاطب با محصول شما و در نهایت فروش است .
اولین رپورتاژ آگهی ها در روزنامه ها به وجود آمدند زمانی که دنیای فناوری اطلاعات به شکل کنونی وجود نداشت و دنیای رسانه ها به مجلات و روزنامه ها محدود می شد. در آن زمان گزارش هایی که هدف آن معرفی کالا ؛ خدمات ؛ محصول بود و به شکل حرفه ای توسط تبلیغ نویسان نوشته می شد و با عناوین جذاب در میان مطالب و مقالات مجلات قرار می گرفت .
تبلیغ نویسان برجسته ای مثل ، دیوید اُگیلوی  یا  شوارتز با استفاده از الگوهای ساختاری تبلیغ نویسی در این دوران به فروش و رشد شرکت ها از طریق همین تبلیغات کمک می کردند.

اهمیت رپورتاژ آگهی الکترونیک

با رشد فناوری و توسعه اینترنت رپورتاژ آگهی ها در سایت های متعددی به چشم می خورند. ساختارتبلیغ نویسی همان است اما ابزار ارائه به سایت های اینترنتی تغییر یافته است. امروزه سایت های پربازدید با رنک بالا در میان مقالات و وبلاگ خود مقالاتی با عنوان رپورتاژآگهی منتشر می کنند و در انتها به سایت اصلی یک بک لینک فالو میدهند از این طریق هم به سایت اصلی بک لینک داده شده است هم متن مقاله تبلیغ نویسی شده و مرتبط با موضوع سایت مبدا و مقصد است .
همیشه باید سعی کنید که از سایتی درخواست رپورتاژ آگهی کنید که موضوع فعالیت آن با سایت شما مشابه باشد . موضوع مقاله رپورتاژ و متن آن مرتبط با موضوع سایت شما و شامل کلمات کلیدی سایت شما باشد و از بک لینک فالو در آن استفاده شده باشد. و امکان بازدید بالایی داشته باشد.
به طورمثال یکی از شرکت های ارائه دهنده اینترنت پرسرعت یک رپورتاژآگهی با متن جذابی را بارعایت اصول تبلیغ نویسی در یکی از سایت های خبری پربازدیدکه دارای اپلیکیشن موبایل هم هست قرار داد و درخواست کرد که از پوش نوتیفیکیشن استفاده شود از انجایی که این اپلیکیشن بیش از 4 میلیون نصب فعال داشت و نوتیفیکیشن آن بر روی موبایل افراد بسیاری دیده می شد. در ساعت اول بیش از 120 هزار بازدید از متن آگهی ثبت شد و به واسطه لینکی که در پایین متن رپورتاژ قرارداشت مخاطبین هدف به سایت اصلی ارجاع داده می شدند یعنی به یک صفحه فرود که شامل یک پیشنهاد رد نشدنی مثل محصول رایگان یا هدیه یا کد تخفیف است . و از این طریق فروش بسیاری را تجربه کرد.
این مثالی واقعی بود که نشان می دهد اگریک رپورتاژ اگهی  به درستی برنامه ریزی و اجرا شود به عنوان بخش از یک کمپین تبلیغاتی آنلاین می توانند موجب فروش شود .و همچنین به عنوان یک بک لینک بخشی از فرآیند لینک سازی شما باشد و کسب ترافیک هدفمند به بهبود رتبه شما در الکسا نیز کمک کند. 

آخرین ویرایش در Tuesday, 08 January 2019 14:18

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.