محبوب ترین مطالب

بیشترین امتیازها

  • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

  • SMO چیست ؟

  • Breadcrumb چیست ؟

  • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

  • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

  • Anchor text چیست ؟

  • تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

Monday, 07 January 2019 10:49

طراحی سایت دولتی

(1 رای)

در همه کشورهای جهان دولت ها و نهاد های دولتی با راه اندازی و طراحی سایت های اینترنتی و پرتال ها به دنبال یافتن راه حل های اینترنتی برای ارائه خدمات بهتر به مردم هستند تا از این طریق در جهت دولت الکترونیک گام بردارند.
با حذف کاغذ از امور اداری سرعت و دقت و شفافیت بیشتر شده امکان ارائه خدمات به مردم بهتر ، سریعتر و سهل تر شده ؛ میزان رضایت مندی افزایش یافته  و امکان خدمات بهتر به تعداد بیشتری فراهم است .
در سال های گذشته بسیاری از نهاد های دولتی؛ وزارتخانه ها ؛ ادارات ؛ گمرکات وسازمان ها پرتال های سازمانی طراحی کرده اند . که گامی مثبت بوده است. اما اکثرا این سایت ها می توانند با استفاده از تکنولوژِی های بهتر و به روزتر طراحی گرافیک بهتر و ایجاد تجربه کاربری بهتر دستاوردهای بیشتری در ارائه خدمات به مردم داشته باشند.

سایت های دولتی باید سایت های قدرتمندی باشند. امنیت و نحوه میزبانی اطلاعات آن ها در درجه اول اهمیت است. در کنار این ویژگی ها باید قابلیت هایی مثل ارائه به روز اخبار؛ حذف بروکراسی اداری ؛ حذف کاغذ بازی های متداول ؛جلوگیری از  رفت و آمدهای بی مورد به ادارات  هدف استفاده از سایت های اینترنتی دولتی باشد.
کشور چین با بیش از یک میلیارد نفر جمعیت همان تعداد کارمند دارد که ایران دارد . برای ارتقاء بهره وری در دستگاه های دولتی راهی جز ارائه خدمات بر بستر الکترونیک وجود ندارد . داشتن یک پرتال اینترنتی دولتی اولین گام در راستای تحقق این هدف است.

ویژگی ها و قابلیت های یک سایت دولتی:

امنیت و حفاظت داده ها باید در اولویت باشد.
امکان مدیریت آسان و توسعه پذیر.
قابلیت توسعه پذیری آسان.
امکان ایجاد پورتال های زیرمجموعه سایت.
امکان چند زبانه بودن سایت.
ساختار ماژولار.
امکانات CRM
و ....

آخرین ویرایش در Monday, 07 January 2019 11:34

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.