محبوب ترین مطالب

بیشترین امتیازها

  • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

  • SMO چیست ؟

  • Breadcrumb چیست ؟

  • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

  • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

  • Anchor text چیست ؟

  • تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

Monday, 07 January 2019 10:25

تبلیغات کلیکی گوگل و تاثیر بر رتبه سایت

(1 رای)

پرسش بسیاری ازافراد این است که آیا تبلیغات کلیکی گوگل بر روی رتبه سایت در نتایج جستجو تاثیر دارد یا خیر ؟
در پاسخ به این پرسش باید گفت که طبق آخرین اعلامیه گوگل ، تبلیغات کلیکی گوگل یا همان گوگل ادوردز هیچ تاثیری در رتبه سایت شما در نتایج موتور جستجوی گوگل ندارد.
همان طور که می دانید بهینه سازی سایت برای موتوهای جسجوی seo  نام دارد و ترافیکی که از این طریق به دست می آید ترافیک اورگانیک یا طبیعی است که بسیار هدفمند وموثر است .
ترافیکی که از طریق تبلیغات کلیکی گوگل یا گوگل ادوردز به دست می آید sem  یا بخشی از بازاریابی موتورهای جستجو است .  یعنی به ازای هزینه ای که بابت هرکلیک می پردازید گوگل سایت شما را در قسمت بالا یا پایین نتایج جستجو در کلمات کلیدی مورد نظرتان که مرتبط با موضوع سایت است نمایش میدهد.
تصور اینکه به گوگل پول بدهیم وسایت ما در صدر نتایج جستجوی گوگل  نمایش داده شود موجب فروش به واسطه تبلیغاتی که کرده ایم می شود. اما گوگل ترافیک ورودی از این طریق را از ترافیک اورگانیک یا نرخ کلیک CTR  طبیعی تفکیک میکند . در نتیجه تبلیغات کلیکی گوگل هیچ تاثیری در نتایج سئوی اورگانیک شما ندارد.
شاید هزینه ای که بابت تبلیغات ونمایش درگوگل می پردازید به واسطه دیده شدن سایت شما و شناخته شدن موجب برند سازی و فروش شود اما برای رسیدن به صدر نتایج در گوگل باید مسیر سئوی کلاه سفید را طی کنید تا به دور از خطر پنالتی شدن توسط گوگل دربلند مدت نتایج بهتری بگیرید.
اگر قصد رسیدن به نتایج پایدار و بلندمدت را دارید سئوی حرفه ای را مد نظر قرار دهید و اگر به دنبال نتایج زود بازده هستید می توانید با صرف هزینه در صورت مقرون به صرفه بودن از تبلیغات کلیکی گوگل استفاده کنید.
استفاده همزمان از هردو روش در کنار هم می تواند بخش از استراتژی شما برای یک کمپین تبلیغاتی آنلاین باشد.

آخرین ویرایش در Monday, 07 January 2019 10:42

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.