محبوب ترین مطالب

بیشترین امتیازها

  • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

  • SMO چیست ؟

  • Breadcrumb چیست ؟

  • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

  • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

  • Anchor text چیست ؟

  • تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

Monday, 31 December 2018 09:49

تاثیر دامنه در سئو سایت

(5 رای‌ها)

در زمینه تاثیر دامنه بر روی سئو سایت مقالات مختلفی وجود دارد. علاوه بررعایت نکاتی مثل نام دامنه مناسب ، کوتاه و مرتبط بودن نام دامنه که در سئو تاحدودی تاثیر گذار هستند. در انتخاب دامنه مناسب برای سئو سایت باید به موارد مختلفی توجه کرد که در زیر به آن می پردازیم.

تاثیر نام دامنه و ارتباط با سئو

نام دامنه سایت شما دربرگیرنده برند شما و احتمالا موضوع فعالیت شما است به طور مثال اگر موضوع فعالیت سایت شما در مورد طراحی سایت است و در عنوان دامنه سایت شما کلمه web design  به کار رفته باشد این در سئو سایت شما تاثیر گذار است زیرا علاوه بر سایر پارامترها عنوان دامنه نیز در سئو تاثیر داشته است.

تاثیر سن دامنه بر سئو

سن دامنه یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در سئو می باشد یعنی اگر مدت زمان بیشتری از عمر دامنه شما گذشته باشد تاثیر آن از نظر گوگل بیشتر است طبیعی است سایت هایی که عمر بیشتری دارند از نظر گوگل معتبر تر هستند اگرچه این مورد نیز مانند سایر موارد سئو مطلق نیست ونسبی است در کنار سایر موارد و فاکتورهای سئو مورد توجه طراحان سایت است.

تاثیر نوع دامنه بر سئو 

دامنه های بین المللی و یا محلی مثل دامنه های .com  .ir   .net  یا .org  .biz  info  . همه نشان دهنده زمینه های کاری خاصی هستند . یکی دامنه محلی ، دیگری دامنه تجاری است. و گوگل توقع دارد که دامنه شما در فیلد کاری مربوط باشد از این روبه طور مثال اگر جستجوی محلی مد نظر گوگل باشد دامنه ir  در رتبه بندی جایگاه بالاتری خواهد داشت بازهم باید گفت که این ها یک فاکتور از فاکتورهای سئو درون صفحه هستند که وزن کمتری نسبت به سایر فاکتورها دارند.

اگر سن دامنه شما زیاد نیست (که اکثر موارد این گونه است.) دامنه مرتبط انتخاب کنید . اگر به هر دلیلی در انتخاب دامنه با محدودیت موضوعی مواجه هستید . باید بر روی برندسازی سایت خود کار کنید تا گوگل سایت شما را به عنوان سایتی با موضوع خاصی که مد نظر دارید بشناسد. و همینطور مشتریان شما برند شما را بشناسند .  بسیاری از سایت ها در محیط وب این گونه هستند به مرور زمان درکلمات کلیدی خاصی در موتور جستجوی گوگل index   شده اند و به واسطه آمار بازدید بالایی که دارند جایگاه خوبی در گوگل و مخاطبین دارند. 

دامنه یک سایت یکی از پارامترهای سئو درون صفحه است و حدود 49 پارامتر سئوی درون صفحه دیگر نیز از نظر گوگل لحاظ می شود. اگر هنوز از این بابت نگران هستید و در انتخاب دامنه مردد ، توصیه ما انتخاب دامنه دلخواه شما و کار کردن روی سایر پارامتر ها است.

آخرین ویرایش در Monday, 31 December 2018 10:26

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.