محبوب ترین مطالب

بیشترین امتیازها

  • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

  • SMO چیست ؟

  • Breadcrumb چیست ؟

  • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

  • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

  • Anchor text چیست ؟

  • تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

Tuesday, 02 October 2018 16:03

بانس ریت (نرخ فرار) چیست ؟

(11 رای‌ها)

به تعداد کاربرانی که پس از ورود به سایت شما به دلیل عدم جذابیت و مفید بودن مطالب سایت، مخاطب بدون هیچ کلیکی از وب سایت خارج شوند بانس ریت (Bounce Rate) یا نرخ فرار می گویند.

تاثیر بانس ریت (نرخ فرار) بر سئو سایت

هر چقدر که میزان بانس ریت سایت بیشتر باشد ، به این معنی است که  محتوا، سئو سایت و طراحی سایت شما مناسب نبوده و منجر به نارضایتی کاربر شده است. به همین دلیل گوگل سایت هایی با  بانس ریت بالا را در نتایج پایین تری نسبت به دیگر رقبا نمایش می دهد. این موضوع یکی از فاکتورها ی تاثیر گذار در سئو سایت می باشد.

مطالب مرتبط

سئو تضمینی و دائمی

بانس ریت (نرخ بازگشت)  مطلوب برای وب سایت

بانس ریت مطلوب زیر ۴۰ % در نظر گرفته می شود  و بیشتر از درصد ذکر شده به این معنی  است که که بخشی از کار شما نقص دارد و نیاز کاربران برآورده نمی شود و اگر بیش از ۸۰ درصد باشد به نوعی می توان گفت دیگر امیدی به آن سایت نیست .
برای کاهش و کنترل بانس ریت در وهله اول بایستی به واسطه گوگل وبمستر و یا ابزارهای همانند آن بررسی کنید که کاربر از طریق چه کلماتی وارد سایت می شود و هدف آن چیست.. سپس کیفیت محتوای خود را چک کنیدو بعد به سراغ تجربه ی کاربری وجذابیت سایت بروید. و سرعت بارگذاری  را چک کنید، توجه داشته باشید هر کدام از این موارد به تنهایی می تواند عاملی جهت افزایش بانس ریت یا نرخ فرار سایت باشد که پس از مدتی میتواند رتبه های شما در گوگل را به خطر انداخته و باعث ترافیک کمتر در سایت شما شود.

مطالب مرتبط

خرید ترافیک

چطور بانس ریت سایت را کاهش دهیم

به کمک بررسی کلمات ورودی در وبمستر تولز در میان کلمات ورودی به سایتتان کلماتی را می یابید که اصلا به کار شما و محتوایتان ارتباطی ندارد ولی گوگل  به جایگاهی برای آنها در سایتتان در نظر گرفته است. شما باید آنها را پس از یافتن حذف کنید.در صورتی که آنها به سایت شما و موضوع کسب و کارتان مربوط است و محتوایی در آن رابطه در ساییتان وجود ندارد از فرصت استفاده کرده و راجع به آنها محتوا تولید کنید.

ریسپانسیو بودن سایت

شما به کمک ابزار هایی مانند Google Analytics می توانید سایت خود را کاملا دقیق و با تفکیک دستگاه کاربر مشاهده کنید ، ممکن است اغلب آنها از موبایل و تبلت استفاده کنند و ولی سایت شما از UX (تجربه کاربری) خوب و مطلوبی در صفحه نمایش های مختلف برخوردار نباشد و این موضوع از چشم شما پنهان مانده باشد. ریسپانسیو بودن سایت  در حال حاضر با گسترش دستگاه های موبایل و تبلت کاملا الزامی است و سایت شما حتما باید در تمام صفحه نمایشگر ها به خوبی قابل نمایش باشد.

آخرین ویرایش در Tuesday, 18 December 2018 16:57

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.