محبوب ترین مطالب

بیشترین امتیازها

  • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

  • SMO چیست ؟

  • Breadcrumb چیست ؟

  • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

  • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

  • Anchor text چیست ؟

  • تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

Tuesday, 02 October 2018 12:52

9 توصیه کلیدی در رابطه با سئو داخلی (on page)

(11 رای‌ها)

سئو داخلی فعالیت هایی ست  که  طراحان سایت در کنار تولید کننده گان محتوا باید  آن را در حوزه ارائه محتوا، سئوی کلی سایت و رعایت اصول بهینه سازی  برای رنکینگ مناسب تر در نتایج گوگل رعایت کنند . 10 توصیه زیر منجر به نتایج بهتر صفحه شما در رنکینگ گوگل خواهد شد.

1- انتخاب عنوانی مناسب برای صفحات سایت

عنوان هر صفحه مهمترین ایتم سئوی داخلی محسوب می شود و عمدتا شامل کلمه کلیدی هدف گذاری شده در متن می باشد.  انتخاب عنوان مرتبط با موضوع به همراه کلمات کلیدی منجر به معرفی و پیشنهاد صفحه شما به کاربران می شود.

2- توضیحات متا در سئوی on page (داخلی)

تگ توضیحات برای جذب مخاطب بسیار حائز اخمیت است .به سایت اهمیت دارد به ایتن دلیل که این  بخش در نتایج جستجو نمایش داده خواهد شد.. توضیحات متا پیش از این تاثیر بالایی در رتبه بندی گوگل برخوردار بود ولی متاسفانه بخاطر استفاده نادرست  کاربران و معرفی الگوریتم های جدیدی مثل مرغ مگس خوار در گوگل،  تا حدی ارزش و اعتبار آن در رتبه بندی نتایج جستجو کاهش پیدا کرد. یا این حال همچنان توضیحات متا مهمترین بخش برای جلب نظر  کاربران  و نشان دادن محتوای سایت است.

مطلب مرتبط اهمیت متا تگ در سئو

 3-  هدینگ یا عنوان ها در صفحه منظور تگ h1 تا h6 می باشد که مهمترین آن h1 می باشد.

 برعکس تگ عنوان و تگ توضیحات متا، بخش هدینگ در صفحات وب سایت برای کاربران قابل مشاهده است.. موتورهای جستجو موضوع و اطلاعات موجود در صفحه را از طریق همین هدینگ ها مخصوصا تگ h1 پیدا می کنند.

4- تولید محتوای مناسب صفحه

محتوای سایت باید با استفاده از کلمات کلیدی تولید شود. این کلمات شامل کلمات کلیدی هدف گذاری شده و مترادف  است البته چگالی کلمات کلیدی نبایستی بیش از اندازه باشد. همچنین کلمات هدف با مفهوم برای کاربر در نظر بگیرید. کیفیت محتوا مهم ترین عامل جذب . رضایت مخاطب به شمار می آید.

مطلب مرتبط محتوا پادشاه سئو

5- تاثیر آدرس url بر سئوی داخلی: 

در آدرس های url  باید از کلمات کلیدی و درست که  به خوبی محتوا را معرفی می کنند بهره گرفت. توجه داشته باشید این آدرس  url است  که ساختار سایت شما را تا حد زیادی  مشخص می کند  و یک عامل مهم در سئوی سایت به حساب می آید.

6-  سئوی تصاویر و رعایت نکات مربوط به آن

  موتورهای جستجو نمی توانند فهم درستی از متن ها و موضوع موجود در تصاویر دریافت کنندولی می توانند متنی که درباره ی تصاویر در بخش alt نوشته می شود را متوجه شوند. متن جایگزین علاوه بر تاثیری که جایگاه تصویر در نتایج گوگل  دارد مکان مناسبی جهت  قرار گرفتن کلمه کلیدی هدف محسوب می شود.

7- ارتباط معنایی بین بخش های مختلف صفحه:

 روبات های خزنده ی گوگل معیارهای زیادی برای پیدا کردن کلمه کلیدی یک صفحه در اینترنت تعیین می کنند که بخشی از آنها بیان شد. ولی نکته مهم ارتباط میان تمامی این است که  اگر کلمه کلیدی هدف گذاری شده در عنوان صفحه موجود بوده  ولی در محتوای آن بکارگرفته نشود شما شانس کمی برای کسب جایگاه مناسب در نتایج دارید.

7- لینک های داخلی سایت

 لینک بیلدینگ تنها شامل کسب بک لینک از سایت های دیگر نبوده و نیست ، بلکه لینک های داخلی سایت میتوانند باعث افزایش اعتبار صفحه ای که به آن لینک شده است باشند. هرچند که از طریق لینک های معتبر خارجی نیز می توان برای یک سایت اعتبار ایجاد کرد. اما لینک های داخلی باعث دسترسی و ایندکس شدن راحت تر صفحات سایت شما بواسطه   موتور های جستجو شده و موجب بهبود جایگاه یکدیگر می شوند. متن لینک شده یا Anchor Text مشابه  متن جایگزین در تصاویر عمل کرده و توضیحاتی کوتاه درباره  صفحه مقصد به روبات های گوگل ارائه می کند.

مطلب مرتبط انواع لینک بیلدینگ

8- ایندکس شدن صفحات

ایندکس صفحات توسط گوگل اهمیت بسیار بالایی دارد، زیرا تنها صفحاتی در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده پیدا می کنند که توسط خزنده ها بررسی و ایندکس شوند. در نتیجه ایندکس صفحه دریچه ورود شما به نتایج گوگل خواهد بود. ابزار وبمستر گوگل که با نام Google Search Console شهرت دارد این امکان را فراهم می کند  که شما از وضعیت ایندکس صفحات خود آگاهی پیدا کرده و ، علاوه بر نمایش نمودار از تعداد صفحات ایندکس شده بر اساس تاریخ، دقیقا مشخص میکند که چه تعداد از آدرس های موجود در نقشه سایت شما توسط ربات های گوگل ایندکس می شوند.

 

9-  فعالیت در شبکه های اجتماعی: 

 شبکه های اجتماعی مخاطبین بسیاری را دارند  و هر روز  نیز بر تعداد و تنوع آنها افزوده میشود، از فیسبوک و گوگل پلاس گرفته گرفته تا اینستاگرام و تلگرام که هر روز بر تعداد مخاطبین آنها بالاتر می رود.. این شبکه ها فضای مناسبی برای معرفی خدمات و محصولات شما هستند. روش اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی سریعترین راه ممکن برای انتشار مطلب شما توسط مخاطبان  در فضای اجتماعی ست . وبی باید در انتخاب شبکه اجتماعی مناسب کسب و کارتان دقت کنید.

مطلب مرتبط تاثیر شبکه های اجتماعی بر رتبه وبسایت

 

آخرین ویرایش در Sunday, 02 December 2018 14:46

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.