محبوب ترین مطالب

بیشترین امتیازها

  • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

  • SMO چیست ؟

  • Breadcrumb چیست ؟

  • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

  • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

  • Anchor text چیست ؟

  • تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

Monday, 01 October 2018 13:49

5 نکته ای که باید پیش از راه اندازی و طراحی سایت بدانید

(14 رای‌ها)

رنگ بندی

در هنگام انخاب رنگ برای سایت به موضوعات و محتوای سایتتان توجه کنید. به عنوان مثال  رنگ بندی ساده مختص مقالات علمی و تحقیقاتی است.  چرا که مخاطب ساعت زیادی را در این سات سپری می کند برای جلوگیری از خستگی چشم کاربر بهتر است از رنگ های ساده استفاده کنید.در مقابل بهترین رنگ در طراحی سایت های فروشگاهی رنگ های شاد و چشمگیر می باشد.

منوها و مسیر یابی

نکته حائز اهمیت دیگر در مورد طراحی سایت رعایت سادگی مسیر منوها  جهت جلوگیری از سردرگمی کاربر است. طراح باید کوتاه ترین و ساده ترین راه را برای دسترسی کاربر در زمان طراحی سایت مد نظر قرار دهد.

 سایز و نوع فونت

سایز و نوع استفاده از فونت متناسب و خوانا یکی از ضروری ترین ایتم ها در ارتباط با طراحی سایت است. زمانی که بازدید کننده وارد سایت شما میشود باید بتواند به راحتی مطالب را بخواند و حدالامکان به زوم کردن نیازی نباشد. ضمن اینکه فونت انتخابی شما با همه مرورگرها سازگار باشد. محتوای مناسب نه باید خیلی درشت و نه بیش از اندازه ریز باشد تا رضایت کاربر جلب شود.

 تصاویر

همه کاربران مدتی بعد از دیدن یک سایت خشک و بی روح خسته خواهند شد. چاره جلب رضایت کاربر استفاده از تصاویر  با توجه به قوانین مربوط به تصاویر در طراحی سایت است. یکی از قوانین استفاده از تصاویر کم حجم به منظور جلوگیری از سرعت سایت است.به خاطر داشته باشید سرعت سایت عمل مهم و تاثیرگذار در ارتباط با بهنه سازی سایت و سئو به شمار می آید.

 

 فرم تماس 

نکته مهم دیگر  به هنگام طراحی سایت فرم تماس ساده برای برقراری ارتباط کاربر با مدیریت سایت است. عموما بخشی که به هنگام طراحی سایت فراموش می شود بخش تمای با و اطلاعات تماس و ادرس است. کاربری که وارد سایت شما شده و از محصول و یا خدمات شما استقبال کرده و احتمالا قصد خرید و تماس با شما را خواهد داشت.

مطلب مرتبط  مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

 

آخرین ویرایش در Sunday, 02 December 2018 14:49

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.