محبوب ترین مطالب

بیشترین امتیازها

  • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

  • SMO چیست ؟

  • Breadcrumb چیست ؟

  • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

  • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

  • Anchor text چیست ؟

  • تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

Tuesday, 24 July 2018 13:24

10 نکته مهم سئو سایت

(33 رای‌ها)

10 نکته مهم در سفارش سئو سایت

سئو سایت در ایران با همه دنیا متفاوت است. مشتری فقط انتظار نتیجه دارد. نمیداند که نتیجه میتواند کوتاه مدت باشد. قرارداد ها اینطور است که شما برای رسیدن به صفحه یک گوگل پول میدهید. سئوکار شمارا با سئو سیاه به صفحه یک می آورد، شما خوشحال میشوید و پول میپردازید. اما این خوشحالی دوامی ندارد. پس از مدتی کوتاه، سایت شما به عقب باز میگردد.

در سایر کشورها اگر قرارداد ها دارای نقصی باشد که حقوق مصرف کننده را تامین نکند، با مجری پروژه برخورد قاطع میشود. اما در ایران در زمینه علوم نوینی مثل سئو و طراحی سایت، ضعف های اساسی قانونی وجود دارد. قرارداد ها توسط سئو کارها یکطرفه بسته میشود. مشتری تخصص سئو ندارد. در نتیجه با سئو سیاه پروژه به پایان میرسد و مشتری در نهایت آسیب میبیند.

یا باید آگاه باشید تا خودتان قبل از عقد قرارداد از خودتان دفاع کنید یا بدانید که بعد از پایان قرارداد با ضعف قوانین داوری در این حوزه، هیچ کس از شما دفاع نخواهد کرد.

 در ادامه نکاتی برای شما مطرح میکنیم که قبل از عقد قرارداد سئو سایت باید بدانید.

سئو چیست؟

سئو یعنی بهینه سازی وب سایت. دو نوع تقسیم بندی برای سئو وجود دارد. سئو داخلی و خارجی اولین تقسیم بندی است و سئو سیاه و سئو سفید نیز دومین تقسیم بندی. برای تحصیل بهترین نتیجه باید ترکیبی از سئو سیاه و سفید داشت. باید سئو داخلی و خارجی به شکل مطلوبی اجرا شود.

سئو خارجی چیست؟

بهینه سازی یا سئو خارجی فارغ از کد نویسی و درون سایت شماست. بدون نیاز به دانش برنامه نویسی میتوان به صورت تجربی در این حوزه موفق بود. کاملا تجربی است و تحلیل الگوریتم های گوگل و آنالیز رفتار موتورهای جستجو را میطلبد. کاریست آماری و منطبق بر منطق. شامل لینک سازی، دریافت سوشیال سیگنال و هدایت ترافیک با ارزش به سمت وب سایت است.

سئو داخلی چیست؟

 بهینه سازی یا سئو داخلی کاملا مربوط به کد نویسی UI و تنظیمات سرور است. نیاز به دانش برنامه نویسی و دانش سرور دارد. متخصص سئو در این بخش کاری میکند که سایت سبک شود و به سرعت بالا بیاید. سرور سریع به کلاینت  پاسخ دهد. درواقع بار اضافه سایت را حذف میکنند. با اضافه کردن کد هایی مانند داده های ساختاریافته سایت شمارا به گوگل بهتر میفهماند. ابزار آنالیز معتبری برای تشخیص اینکه سئو داخلی سایت شما درست انجام شده است یا نه وجود دارد.

سئو سیاه چیست؟

سئو سیاه یا سئو کلاه سیاه، مجموعه تکنیک هایی است که به سرعت نتیجه میدهند اما از نظر موتورهای جستجو، رفتار پنالتی هستند. ممکن است موجب پنلایز شدن سایت شما شود. البته در ایران به پنلایز شدن سایت اشتباها پنالتی شدن سایت میگویند.

سئو سفید چیست؟

سئو سفید یا سئو کلاه سفید، مجموعه تکنیک های صحیح و اصولی و قانونی و مطابق میل متورهای جستجو است. در طولانی مدت نتیجه میدهند. اما اصولی و همیشگی هستند. برای سئو دائمی سایت باید تمامی تکنیک های سئو سفید را اجرا کنید.

سئو تضمینی

برداشت شما از تضمین چیست؟ تضمین انجام سئو یا تضمین تحصیل نتیجه؟ نتیجه یعنی رسیدن به صفحه یک گوگل؟ هرگز از مجری تضمین صفحه یک نخواهید. این کار باعث میشود که متخصص سئو از تکنیک های سئو بیش از حد متعارف استفاده کند. نتیجه کوتاه مدت خواهد بود و پس از اینکه متخصص سئو دست از پشتیبانی سایت شما بردارد سایت شما اوت خواهد شد. اگر سایت شما به شکل اصولی سئو داخلی شود و سئو خارجی درستی داشته باشد قطعا در نتایج رشد خواهد داشت. اگر بخواهید این رشد را تسریع کنید باید تکنیک های سیاه به کار گیرید. توصیه میکنیم صبور باشید. سئو تضمینی همیشه گرانتر است. با هزینه کمتر و حوصله بیشتر قطعا نتیجه بهتری خواهید گرفت. همیشه نباید برای تحصیل نتیجه بهتر هزینه بیشتر کرد. اینجا برعکس است.

قرارداد های سئو در خارج از ایران

قرارداد سئو سایت اصولی اینطور است که شما ماهانه به شرکتی که متعهد به خدمات سئو سایت شماست پول میپردازید. متخصص سئو نیز موظف به ارائه گزارش های منظم هفتگی یا ماهانه به شماست و نسبت به صعود یا تنزل جایگاه سایت شما به شما راهکار مناسب ارائه میکند. حضور متخصص سئو برای یک وب سایت مانند حسابدار برای یک کسب و کار الزامی است. باید همیشه باشد.لحظه به لحظه تحولات سایت شما و رقبا را مانیتور کند و راهکاری برای بهبود جایگاه شما داشته باشد.

کارهایی که هرگز نباید برای سئو سایت انجام دهید

خرید بک لینک نکنید

بزرگترین اشتباه شما خرید بک لینک خواهد بود. فقط پولتان را هدر میدهید. همیشه گفتیم، بک لینک نخرید، لینک سازی کنید. خرید بک لینک یکی از تکنیک های پیش پا افتاده سئو سیاه است که مدت هاست منسوخ شده است. البته باید قبلا مفهوم دقیق لینک سازی و خرید بک لینک را بدانید که دچار اشتباه نشوید. مثلا خرید ریپورتاژ گاهی لینک سازی است و در جایی دیگر میتواند خرید بک لینک به شمار آید.

در سئو اوردوز (زیاده روی) نکنید!

مراقب باشید که در هیچ تکنیکی زیاده روی نکنید. خوب است که سایت سبک شود. اما نه به هر قیمتی. اگر سایت های بزرگانی همچون گوگل را در آنالیزور های خودشان بررسی کنید میبینید همه شان B هستند و به درجه سرعت A نرسیده اند. نباید در سئو سایت چیزی قربانی چیز دیگری شود.

ابزار آنالیز و تست سرعت سایت گوگل

آموزش آنالیز سئو سایت

آخرین ویرایش در Sunday, 09 December 2018 21:42

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.