محبوب ترین مطالب

بیشترین امتیازها

  • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

  • SMO چیست ؟

  • Breadcrumb چیست ؟

  • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

  • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

  • Anchor text چیست ؟

  • تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

Sunday, 24 June 2018 19:17

سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟

(18 رای‌ها)

SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد که معنی آن بهینه سازی موتور جستجو است.

سئو یا بهينه‌سازي  سایت برای موتورهای جستجو به معني دستکاری و يا فریب موتور‌هاي جستجو با روش‌هاي غير اخلاقي نيست. سئو براي کمک کردن به بهبود رويت و ارتباط وب سايت‌ها در نتايج جستجوي طبيعي با هدف رسيدن به رتبه‌بندي بالا، ايجاد شده‌اند.

می توان سئو را به عنوان مجموعه‌اي از ترفند ها براي عوض کردن استراتژی سايت‌ها دانست. اين فرآيند به بيان اصلیترین عوامل مرتبط صفحه و افزايش اهميت آن در صفحه نتايج جستجو، می‌پردازد.

سئو یا بهینه سازی موتور های جست و جو جریان ساده ای نيست که به راحتی پياده‌سازي شود به دلیل این که نيازمند علم پيش زمينه‌اي ، دانش زیاد و صبر فراوان است. موتور‌هاي جستجو با نوسان و تغيير مداوم الگوريتم‌هاي رتبه‌بندي خود غير قابل پيش‌بيني می باشند؛ بنابراين وظيفه سئو کاران بروز نگه داشتن اطلاعات خود در زمینه سئو یا بهینه سازی وب سایت است.

سئو یا بهینه سازی سایت یکی از کار هایی می باشد که توسط سئوکار انجام می گردد.

الگوريتم گوگل بيش از دویست معيار دارد که جهت رتبه‌بندي يک سايت می باشد. به همین خاطر مهندسين سئو باید اصلیترین معيار‌ها را جهت پياده‌سازي موفق سئو بدانند.

درباره سئو

آغاز سئو

در اوايل سال 1990 اولين موتور‌هاي جستجو کار خود را آغاز کردند؛ برخی از مشهورترين آن‌ها Yahoo،Alta Vista و Infoseek بودند.در آن دوره مردم موتورهاي جستجو را به ديد يک فهرست نگاه مي‌کردند که مانند صفحه زرد، سئو اوليه بر پایه حروف الفبا انجام مي‌شد. در اين فهرست صفحاتی مانند AAA در اول اين فهرست وجود داشتند.

با توسعه مداوم اينترنت، موتورهاي جستجوي به روز‌تری ظاهر ‌شدند که از الگوريتم‌های رتبه‌بندي مبهم و پيچيده‌تري استفاده مي‌کردند. اين الگوريتم‌ها با ملاک تراکم کلمه کليدي ( تعداد دفعاتي که يک کلید واژه در يک صفحه استفاده شده تقسيم بر تعداد تمام کلمات صفحه) و تگ های شبيه key words براي فهمیدن محتوای وب سايت‌ها استفاده مي‌کردند. به دنبال اين پیشرفت، سئوبراي بيشتر ديده شدن وب سايت‌ها فعاليت خود را آغاز کرد. با توسعه رتبه‌بندي صفحات به وسیله موتور‌هاي جستجو، سئو کاران در پی راه‌هايي جهت تاثيرپذيري در رتبه بندي اين موتورها هستند.

همان طور که گفتیم بدست آوردن رتبه‌ خوب براي کلمات کليدي خاص اوايل کار خيلي ساده تر نسبت به امروز بوده است. با بکار گرفتن راه و روش‌هاي غير اخلاقي در آن زمان قرار گرفتن در بالاي فهرست نتايج جستجو تضمين شده بود. اما امروزه الگوريتم‌هاي موتورهاي جستجو مبهم و پیچیده تر شده‌اند و بسیار مشکل است که سئو کاران بتوانند موتورهاي جستجو را دستکاري کنند، البته اين بازي بين سئو کاران و موتورهاي جستجو امروزه نيز وجود دارد و ادامه خواهد داشت.

آخرین ویرایش در Tuesday, 11 December 2018 12:05

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.