محبوب ترین مطالب

 • کسب درآمد از اینترنت

 • خرید سوشیال سیگنال

 • خرید ترافیک

 • افزایش ترافیک و بهبود رنک الکسا

 • دریافت ترافیک از طریق تبلیغات محیطی

 • سوشیال سیگنال

 • 10 نکته مهم سئو سایت

بیشترین امتیازها

 • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

 • SMO چیست ؟

 • سئو off-page چیست ؟

 • Breadcrumb چیست ؟

 • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

 • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

 • Anchor text چیست ؟

Sunday, 24 June 2018 18:53

محتوا، پادشاه سئو

(2 رای‌ها)

اگر در زمینه سئو و بهینه سازی سایت فعالیت دارید به طور حتم اهمیت محتوا را شنیده اید. بیشتر متخصصان سئو معتقدند که سئو پادشاه است.تغییرات الگوریتم های گوگل نیز در راستای محتوا بوده است. در این مقاله به بررسی راه حل هایی برای بهبود رتبه بندی سایت از طریق محتوا می پردازیم.

سئو برای الگوریتم های گوگل و روبات های گوگل

ربات های گوگل در سراسر اینترنت می خزند و از طریق لینک هایی که در سایت ها وجود دارد از صفحه ای به صفحه ی دیگر می روند. کار این ربات ها فهرست کردن صفحات وب می باشد. موتور جستجوی گوگل از اطلاعاتی که این ربات ها جمع اوری می کنند، ارتباط بین صفحات سایت و عبارت مورد جستجو را ارزیابی کرده و به ان صفحه رتبه می دهند. امروزه گوگل خزش بیشتری در سایت ها انجام میدهد. بنابراین وظیفه ی هر وب مستری این است که دسترسی به سایت را ساده تر کرده و محتوای با کیفیت تری را در سایت قرار دهد تا هم کاربران راضی باشند و هم ربات ها .

گوگل به دنباله چه نوع محتوایی می باشد؟

در گذشته گوگل به دنباله کلید واژه های مربوط به سایت در قسمت های استراتزیک سایت یعنی در قسمت های بالای سایت بود. اما امروزه این طور نیست و ربات های گوگل می توانند موارد بیشتری را در سایت ها جستجو نمایند. ربات های گوگل می توانند کدهای HTML و عبارت های کلیدی سایت رو شناسایی کنند و محتوای کپی شده و تکراری را تشخیص دهند. این رباتها ها به مواردی چون : سطح خواندن مطالب ، طول محتوا ، فرمت متن ، استفاده از تصویر توجه ویژه ای دارند.

شناسایی مخاطبان

با توجه به اینکه ربات های گوگل می توانند سطح خواندن محتوای سایت رو شناسایی کنند، می توانیم نتیجه بگیریم که ربات های گوگل بسیار هوشمند می باشند.اما باید این را هم بدانید که توانایی ربات های گوگل بیش از این حرف هاست . این ربات ها می توانند سطح خواندن را با عبارت سرچ شده تطبیق دهند . به طور مثال اگر عبارت "ثبت نام لاتاری" را در موتور جستجوی گوگل وارد نمایید ، به طور حتم انتظار دارید سایت های مرتبط با عنوان مورد نظر که سطح خواندن بالایی دارند ،نمایش داده شود. در واقع می توان گفت انتظار یک سری اطلاعات مشخص را دارید. حالا اگر به دنبال یک عبارت عمومی تر به نام "خرید موبایل" باشید ، گوگل صفحاتی را نمایش می دهد که سطح خواندن ان برای عموم مردم ، اسان باشد یعنی سطح خواندن ان متوسط و یا زیر متوسط باشد.
ذکر این نکته ضروری است که گوگل عبارت های جستجو شده را ارزیابی می کند و تعیین می کند که چه نوع نتایجی اعم از عکس و یا متن باید نمایش داده شود . به طور مثال اگر عبارت "قلعه رود خان" را سرچ کنید ، گوگل صفحاتی که شامل تصویر مرتبط با قلعه رود خان می باشد را نمایش می دهد.

کلمات مترادف با کلمات کلیدی

موتور جستجوی گوگل هنگام انتخاب صفحات برای نمایش، فقط صفحات حاوی ان کلید واژه را انتخاب نمی کند بلکه علاوه بر آن کلمه کلیدی ، تمام عبارت ها و کلماتی که با عبارت مورد جستجو ارتباط دارند و مترادف کلمه ی مورد نظر می باشد را نیز بررسی می کند. به طور مثال اگر عبارت "مهاجرت به امریکا" را سرچ نمایید صفحاتی که شامل مهاجرت به اروپا ، مهاجرت به افریقا ، مهاجرت به کانادا و ... نمایش داده می شود.

نبود کلمات و عبارات کافی در محتوا

در صورتی که شما یک موسسه مالی داشته باشید که خدمات وام مسکن ارائه می دهید، گوگل باید یه ابزار محاسبه روی سایت شما مشاهده کند تا بتواند برای عبارتی مثل "محاسبه نرخ وام مسکن" رتبه دهد. گاهی شاید کلماتی که در یک محتوا بکار می رود کافی نباشند.

آخرین ویرایش در Tuesday, 11 December 2018 11:57

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.