محبوب ترین مطالب

بیشترین امتیازها

  • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

  • SMO چیست ؟

  • Breadcrumb چیست ؟

  • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

  • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

  • Anchor text چیست ؟

  • تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

Sunday, 24 June 2018 17:36

تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

(1 رای)

بسیاری از افراد بر این باورند که طول عمر دامنه در سئو تاثیر خوبی دارد ، اما طبق تجربیات متخصصان seocial و گفته های مسئولین گوگل ،عمر دامنه وب‌سایت می تواند تاثیر مثبت در سئو داشته باشد و به تنهایی کافی نیست.به عبارت دیگر، یک دامنه قدیمی که هرگز سایتی بر روی آن نبوده و هرگز لینکی از هیچ مکانی از وب به آن اشاره نشده است اختلاف چندانی با دامنه‌ای که همین امروز به ثبت رسیده است ندارد. ارزش دامنه‎های قدیمی که سال‎هاست وب‎سایتی بر روی آن‎ها وجود دارد در رابطه مستقیم با میزان فعالیت مدیر وب سایت در زمینه‌هایی نظیر لینک بیلدینگ (تولید لینک) و تولید محتوای غنی بر روی سایت است. در واقع می ‎‏توان چنین گفت، وب سایتی که بیش از 5 سال عمر دارد، اما سال‎ هاست که بروزرسانی نشده و هیچ لینکی برای آن ایجاد نشده و هیچ فعالیت آف پیج سئوی مفیدی نداشته است، با وب سایتی که در چند ماه گذشته راه اندازی شده هیچ اختلافی ندارد و حتی ممکن است به مراتب بی ارزش‎تر و ضعیف‎تر باشد.

‎ ‎در مجموع می‎توان چنین گفت اگر به فکر خرید دامنه‎ای قدیمی هستید که هرگز وب‏سایتی بر روی آن نبوده است، بدانید که نباید بهای زیادی برای ان بپردازید.

مدت زمان ثبت دامنه یا تاریخ انقضاء دامنه

 

domainexpiry seocial.net

 

مت کاتز در یکی از ویدئوهای خود به این موضوع اشاره کرده است که : "ممکن است ما به این که دامنه برای چه مدت زمانی ثبت شده است توجه کنیم ولی این مسئله به این دلیل است که اسپمرها و تعدادی از افراد که به نظر می خواهند نتایج جستجو را تغییر دهند، اغلب دامنه‎هایشان را برای مدت کوتاهی ثبت می کنند".بنابراین ما معمولا افراد را به ثبت دامنه با مدت طولانی ۵ یا ۱۰ ساله تشویق می کنیم . در واقع نظر ما این است که ثبت کردن دامنه برای مدت زمان طولانی نشانه ای از تعهد است که می تواند نشانه ای از اطمینان باشد. اما اگر این موضوع به عنوان یک فاکتو رنکینگ بشمار رود احتمالاً تاثیر آن خیلی ناچیز است.
می توان نتیجه گرفت که عمر دامنه با قرار گرفتن در کنار عوامل دیگر سئو و به طور غیر مستقیم در بهبود جایگاه سایت در نتایج جستجو تاثیرگذار خواهد بود . می توان گفت ارزش یک دامنه ارتباط مستقیمی با میزان فعالیت آن سایت که شامل لینک بیلدینگ و تولید محتوای غنی بر روی سایت می باشد, دارد . وب سایتی که تازه ساخته شده و به درستی فعالیت های بهینه سازی و سئو سایت را انجام می دهد نسبت به سایتی که قدمت دارد اما مدت هاست که بروزرسانی نشده است ,قطعا ارزش بیشتری خواهد داشت .

آخرین ویرایش در Tuesday, 11 December 2018 10:53

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.