محبوب ترین مطالب

بیشترین امتیازها

  • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

  • SMO چیست ؟

  • Breadcrumb چیست ؟

  • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

  • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

  • Anchor text چیست ؟

  • تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

Sunday, 24 June 2018 17:35

Anchor text چیست ؟

(1 رای)

Anchor به معنای لنگر الحاق شده می باشد و Anchor Text به متنی گفته می شود که پیوندی به لینک مورد نظر ایجاد می کند. در واقع هنگامی که می خواهیم کلمه ای یا جمله ای را به آدرسی در اینترنت لینک کنیم، متنی که به آن آدرس لینک شده است، Anchor Text نام دارد.

اهمیت انکر تکست برای سئو

انکر تکست می بایست شامل کلمات کلیدی مرتبط با عبارات جستجو شده در موتورهای جستجو باشد. به عبارت دیگر اگر می خواهید شانس رتبه بندی کلمات کلیدی تان را افزایش دهید باید متن انکرتکست حاوی کلمات کلیدی مناسب باشد. در واقع ایجاد لینک های داخلی و هم چنین لینک های خارجی مناسب می تواند جایگاه وب سایت را در نتایج جستجو بهبود دهد. زمانی که شما از کلمات کلیدی مرتبط با اهدافتان به عنوان متن توصیفی یا Anchor text این لینک ها استفاده می کنید جایگاه شما در نتایج گوگل برای این کلمات و عبارات بهبود چشم گیری خواهد داشت. مهمترین بخش برای موتورهای جستجو انکر تکست یا همان متن لینک شده می باشد که با استفاده مناسب از آن می توانید مشخص کنید که برای چه کلماتی جایگاه خوبی در نتایج جستجو کسب کنید.

انواع انکر تکست

anchor text seocial.net

۱- برند (Branded) 

استفاده از نام برند خاص در لینک و یا ادرس url سایت دلخواه در متن لینک .به طور مثال "اپل ایدی شاپ"

۲- کلی (Generic)

اگر در یک نوشته به طور مثال گفته شده بود "اینجا" کلیک کنید , یک انکر تکست جنریک خواهیم داشت . این نوع انکر تکست ها کلمه کلیدی خاصی را ندارند مانند "انجا کلیک کنید " , "ادامه مطلب" و ...

۳- بدون متن لنگر (Naked Anchor Text):

بعضی از لینک‌ها متن خاصی ندارند. مثلا: http://www.appleidshop.com را اگر به اپل ایدی شاپ لینک کنیم، یک بک‌لینک با انکرتکست Naked ایجاد کرده‌ایم.

۴- تصاویر

بعضی اوقات از تصلویر برای لینک دادن استفاده می کنیم و متنی که در خصوصیت alt انها نوشته می شود به عنوان انکر تکست انها در نظر گرفته می شود.

5- کلمات کلیدی اصلی

مهم‌ترین و حساس‌ترین نوع انکرتکستی که وجود دارد این مدل می باشد. این انکرتکست اصولا کوتاه است و کلمه کلیدی اصلی ما را در بر می‌گیرد.

6- انکر تکست Partial Match

حضور نسبی (یا جزئی) کلمه کلیدی در انکر تکست با عنوان Partial Match شناخته می شود. برای مثال عبارت "راهنمای لینک بیلدینگ پیشرفته"، یک انکر تکست Partial Match است.

تا چه اندازه Anchor Text استفاده کنیم؟

استفاده زیاد از Anchor Text باعث می شود سایت شما Penalize شود و سایت شما با کلماتی که بعنوان Anchor Text انتخاب کرده اید اصلا در گوگل دیده نشوید.
روش های مختلف برای افزایش اهمیت لینک های صفحات سایت
1. سعی کنید استایل متن های لینک را به نحوی مشخص کرد که از متن معمولی جدا شود و کاربر بتواند این متن را به راحتی ببیند .
2. متن لینک حتما مرتبط به محتوای صفحه لینک شده باشد (بهتر است از کلمات کلیدی مناسب استفاده کنید).
3. متن لینک را به صورت کوتاه انتخاب کنید .
4. اطلاعات سایت خود را در google map , google serach درج نمایید .
5. عضویت در شبکه های اجتماعی
6. لینک فقط برای خارج از صفحه نباشد بلکه برای داخل خود صفحه نیز لینک قرار دهید (در واقع هم از لینک اینترنال استفاده کنید هم از لینک اکسترنال).

نکاتی کلیدی در هنگام استفاده از Anchor Text

هنگامی که متن لینک را انتخاب می کنید کارهای زیر را انجام ندهید:
1) سعی کنید از انکر تکست هایی مانند “اینجا کلیک کنید” استفاده نکنید.
2) از انکر تکست های متنوع و غیر تکراری استفاده کنید. استفاده بیش از حد یک کلمه با عبارت در متن لینک می تواند تاثیر عکس داشته و جایگاه شما برای این عبارت به جای بهبود با کاهش مواجه شود. با استفاده از عبارات مختلف میتوانید یک شبکه طبیعی و مناسب برایلینک های داخلی و خارجی سایت خود ایجاد کنید.

آخرین ویرایش در Tuesday, 11 December 2018 10:54

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.