محبوب ترین مطالب

 • کسب درآمد از اینترنت

 • افزایش ترافیک و بهبود رنک الکسا

 • خرید سوشیال سیگنال

 • خرید ترافیک

 • دریافت ترافیک از طریق تبلیغات محیطی

 • سوشیال سیگنال

 • تبادل لینک

بیشترین امتیازها

 • قالب آماده بخریم یا قالب اختصاصی طراحی کنیم؟

 • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

 • SMO چیست ؟

 • سئو off-page چیست ؟

 • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

 • ریدایرکت 301 و تاثیر آن در سئو

 • پنالتی شدن توسط گوگل

Sunday, 24 June 2018 17:28

کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

(1 رای)

آدرس سایت یا همان URL یکی از بخش هایی است که موتورهای جستجو برای تعیین کلمه کلیدی صفحه به آن توجه می کنند. وجود کلمات کلیدی مرتبط با متن و محتوا در آدرس سایت بر سئو آن تاثیرگذار است و همچنین کوتاه بودن ادرس نیز می تواند تاثیر خوبی در سئو داشته باشد. 10 نکته برای سئو آدرس سایت رعایت 10 نکته زیر برای سئو آدرس صفحات توسط سئو کاران توصیه شده اند:

۱.گویا بودن آدرس سایت 

همیشه سعی کنید از کلمات کلیدی در ادرس url خود استفاده کنیداما اگر این کار را نتوانستید انجام دهید تا حد امکان کلماتی استفاده کنید که بخوبی گویای محتوای صفحه باشند، با این کار بازدید کنندگان دید بهتری نسبت به صفحه ای که به آن وارد میشوند خواهند داشت و در نتیجه بر سئو سایت شما تاثیر خوبی خواهد گذاشت.

۲.کوتاه بودن آدرس سایت 

سعی کنید ادرس صفحات خود را تا حد ممکن کوتاه انتخاب کنید. زیرا این کار هم خوانایی ادرس را بالا می برد و هم به خاطر نگه داشتن ادرس های کوتاه برای افراد راحت تر می باشد.

۳.کلمات کلیدی در ابتدای آدرس 

کلمه یا عبارت کلیدی اصلی خود را در ابتدای بخش صفحه آدرس سایت قرار دهید. رباتهای گوگل اهمیت چندانی به کلمات انتهایی آدرس های طولانی نمی دهند.

۴.کلمات تکراری در URL 

از تکرار کلمات پرهیز کنید، بطور مثال استفاده از یک کلمه در آدرس دسته و ادرس صفحه کار درستی نیست.

/آموزش- وریفای-اپل-آیدی / آموزش- وریفای-اپل-آیدی/https://www.appleidshop.com

ادرس زیر می تواند جایگزین خوبی باشد :

آموزش-اپل-آیدی/وریفای-اپل-آیدی/https://www.appleidshop.com

۵.یکسان نبودن با عنوان صفحه

این الزام وجود ندارد که کلماتی که در عنوان صفحه وجود دارد حتما در ادرس ان صفحه نیز نوشته شود و می توانید از کلمات مرتبط و یا کلمات دیگر استفاده نمایید.

۶.کاراکترهای نامناسب

تا انجایی که می توانید از کاراکترهای نامناسب مانند ?، & و % در آدرس سایت خود استفاده نکنید.

۷.زیاده روی درکلمات کلیدی

استفاده بیش از حد کلمات کلیدی در URL میتواند تاثیر معکوسی بر سئو شما داشته باشد.

۸.بزرگ بودن حروف

اگر آدرس سایت را با کلمات انگلیسی مشخص کرده اید، از حروف بزرگ در آن استفاده نکنید.

9. آدرس های متعدد برای یک محتوا را تصحیح کنید

اگر دو URL دارید که به یک صفحه اشاره می کند، سعی کنید آنها را متعارف سازی یا همان canonicalize کنید. شما می توانید این کار را با ریدایرکت 301 انجام دهید . یا می توانید از روش rel=canonical استفاده نمایید. نکته ی دیگری که همیشه توسعه دهندگان موتورهای جستجوگر بر روی آن تاکید داشته اند استفاده نکردن از آدرس هایی است که با روش GET ساخته می شوند و در آن ها از علامت سوال ، علامت مساوی و … استفاده می شود. هرچند که این روزها تقریباً تمام موتورهای جستجوگر به خوبی قابلیت دنبال کردن اینگونه آدرس ها و ثبت ( index ) کردن محتوای موجود در آن ها را دارند و دیگر ترسی از گیر افتادن در حلقه های بی نهایت ساخته شده توسط طراحان متقلب وجود ندارد اما باز هم پیشنهاد می شود که مثلاً به جای آدرس شماره ۲ از آدرس شماره یک برای آدرس دهی صفحات سایت خود استفاده کنید تا موتورهای جستجوگر به صفحات موجود در سایت شما رتبه بهتری بدهند.

/اموزش/وریفای-اپل-ایدی/http://www. appleidshop.com

وریفای-اپل-ایدی=اموزش؟/http://www. appleidshop.com

10. استفاده از هایفن‌ها برای جدا کردن کلمات در URL ها

نشانه‌گذاری یک نکته کلیدی برای افزایش خوانا بودن یک URL است. گوگل پیشنهاد کرده است که در URL ها برای نشانه‌گذاری از هایفن‌ها استفاده شود. برای مثال در URL زیر مشاهده می‌شود که به‌جای استفاده از آندرلاین‌ از هایفن استفاده‌شده است:

آموزش-اپل-آیدی/وریفای-اپل-آیدی/https://www.appleidshop.com

توجه داشته باشید که روش های گفته شده در این آموزش چند مورد از مورد هایی است که رتبه صفحات سایت شما را در موتورهای جستجوگر افزایش می دهد و تنها با اعمال این تغییر نمی توان انتظار داشت که به یکباره سایت شما و صفحات آن به عنوان اولین مورد نمایش داده شده در نتایج موتوهای جستجوگر نمایش داده شود .اما بهینه سازی و سئو سایت یا انجام همین قدم های کوچک ممکن است تا رسیدن به موقعیت دلخواه و تقریباً ثابتی که در انتظار آن هستید کمکتان کند.

تیم seocial با بیش از 5 سال سابقه کار در زمینه سئو و بهینه سازی سایت و انجام صدها پروژه, می تواند بهترین انتخاب برای کسانی که در جستجوی تیمی متخصص برای سئو وبهینه سازی سایت خود هستند, باشد. شما عزیزان می توانید برای مشاوره رایگان با متخصصین seocial  تماس بگیرید.

آخرین ویرایش در Thursday, 28 June 2018 16:33

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.