محبوب ترین مطالب

بیشترین امتیازها

  • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

  • SMO چیست ؟

  • Breadcrumb چیست ؟

  • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

  • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

  • Anchor text چیست ؟

  • تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

Sunday, 24 June 2018 17:27

Breadcrumb چیست ؟

(1 رای)

Bread crumb در فارسی به معنی دنبال کردن خرده نان است . این اصطلاح از داستان هانسل و گرتل گرفته شده که در آن داستان دو کودک رها شده در جنگل با دنبال کردن تکه های نان به خانه خود رسیدند . دقیقاً مثل همین داستان هدف Bread crumb ها راهنمایی کردن کاربرها است تا با کلیک کردن بر روی آنها به قسمت ها مختلف سایت هدایت شوند گوگل از Breadcrumb در جهت سازماندهی ساختار سایت شما در ایندکس گوگل استفاده می کند و اطلاعات آن را دقیق تر رتبه‎بندی و در لیست نتایج جستجوی گوگل قرارمی دهد و اگر درست استفاده شود, تاثیر خوبی در سئو سایت شما دارد .

مثالی از Breadcrumb :

2

Breadcrumb در بیشتر مواقع در سایت هایی استفاده می شود دارای سلسله مراتب می باشد و تعداد صفحات در انها زیاد است. این مورد می تواند به عنوان یک راهنما برای کاربران و اسپایدر ها باشد و به مرور زمان تاثیر بسیار خوبی را در سئوی سایت شما بگذارد.

گوگل لینک ها و ساختار شما را با استفاده از Breadcrumbs بهتر و آسان تر می تواند تشخیص دهد ، درست است که گوگل هوشمند است و دارای الگوریتم های بسیار پیچیده ای است ولی بهتر است شما هم کاری کنید که گوگل بیشتر متوجه ساختار سایت شما شود، بنابراین همیشه سعی کنید از Breadcrumbs استفاده کنید.

اولین چیزی که در هنگام تجزیه و تحلیل یک سایت باید بررسی شود این است که آیا کاربران سایت ، در هر صفحه ای می توانند وارد صفحات دیگر شوند و یا اگر کابری از طریق یک سایت دیگر مثل گوگل وارد سایت شما می شود به راحتی میتوانند به صفحات دیگر برود، و یا اینکه آیا مطمئن هستید که کاربران بدون هیچ سردرگمی می توانند به محتوای سایت شما دسترسی پیدا کنند.در این مواقع می توان گفت، BreadCrumbs یکی از بهترین روش ها برای انجام این امر است.

انواع BreadCrumbs

الف ) اولین نوع BreadCrumbs ، مبتی بر نمایش مکان است که دارای لینک می باشد .مانند تصویر زیر :

2

ب ) دومین نوع BreadCrumbs ، مبتنی بر مسیر است (بدون لینک) که معمولا بدین شکل می باشد:

2

چند توصیه درباره استفاده از BreadCrumb :

1) زمانی از Breadcrumbs استفاده کنید که نیاز باشد.

هر سایتی نیاز به استفاده از BreadCrumb ندارد.همان طور که در بالا گفته شد سایت هایی که دارای ساختار پیچیده و تعداد صفحات زیادی می باشند , بهتر است از BreadCrumb استفاده کنند.

۲) در Breadcrumbs به متن صفحه کنونی ، لینک ندهید.

یک نکته دیگر در استفاده از Breadcrumbs این است که به هیچ عنوان در آخرین سطح از لینک های آن(یعنی صفحه کنونی) لینک ندهید و فقط و فقط یک متن خالی باشد همانند این شکل :

2

۳) BreadCrumbs جایگزین منوی اصلی نیست و بهتر است در سایت ها , منو ی اصلی نیز طراحی شود.

باید توجه داشته باشید که الگوریتم پاندا و مخصوصا پنگوئن به BreadCrumbs علاقه بسیار زیادی دارند. در ضمن BreadCrumbs ها باعث افزایش CTR هم می شوند.

نکته : (CTR (Click-through rate به معنای تعداد کلیک بر روی لینک ها می باشد.

استفاده از Breadcrumbs برای نمایش در نتایج جستجو

تصویر زیر را در نظر بگیرید :

5

برای اینکه BreadCrumbs را برای نمایش در نتایج جستجوی گوگل استفاده کنید(مانند تصویر بالا ) , میتوانید از از کدهای json Ld استفاده کنید. برای این کار می توانید از کد های زیر استفاده کنید:

breadcrumb sample

آخرین ویرایش در Tuesday, 11 December 2018 10:50

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.