محبوب ترین مطالب

بیشترین امتیازها

  • مراحل طراحی حرفه ای وب سایت

  • SMO چیست ؟

  • Breadcrumb چیست ؟

  • کوتاه سازی و بهینه سازی آدرس URL صفحات

  • تاثیر هاست و سرور بر سئوی سایت

  • Anchor text چیست ؟

  • تاثیر طول عمر دامنه در سئو سایت

Sunday, 24 June 2018 17:19

SMO چیست ؟

(2 رای‌ها)

smo  از واژه ی  Social Media Optimization گرفته می شود وشامل تكنيكهاي انتشار مطالب در شبكه هاي اجتماعي مي شود.میتوانید با انجام راهکارهایی بازدید وب سایت خود را از طریق بازدید کنندگان شبکه های اجتماعی بالا ببرید. استفاده از این راهکار گرافی از لینک ها و ارتباطات را میسازد و در نهایت اعتبار وب سایت شما را افزایش می دهد.

Social Graph یا گراف اجتماعی به معنای بالا بردن ترافیک سایت از طریق فعالیت در شبکه های اجتماعی است.افراد درشبکه های اجتماعی مطالب مورد علاقه ی خود را لایک می کنند و یا حتی با دوستان خود share می کنند واگر مطالب وب سایت شما در این چرخه ی اشتراک گذاری و یا لایک کردن باشد در واقع در گراف اجتماعی قرار گرفته هست و گوگل به این مطلب که در گراف اجتماعی قرار گرفته است, اهمیت ویژه ای می دهد. می توان گفت, هر چه سئو روی ترکیب فنی وبسایت ها تمرکز دارد، SMO بیشتر به کیفیت محتوا می پردازد. مشخصا تمامی ویژگی های SMO می تواند روی سئوی سایت تاثیر به سزایی داشته باشد.

 

هر چه وب به سمت اجتماعي تر شدن پيش مي رود، سيگنال هاي اجتماعي نيز بهتر مي توانند معين كنند كه چه چيزهايي در وب ارزشمند هستند همچنين عملكرد يك سايت يا وبلاگ در شبكه هاي اجتماعي روي امتيازش در موتورهاي جست و جو اثر مي گذارد و هر چه يك سايت يا يك مطلب از يك وبلاگ بيشتر در شبكه هاي اجتماعي به اشتراك گذاشته شود، امتياز بهتري از موتورهاي جست و جو دريافت مي كند.

بنابراين اشتراگ گذاري مي تواند تاثير مثبتي داشته باشد اما بايد توجه كرد كه SMO را نبايد با اشتراك گذاري بي رويه اشتباه گرفت. موتورهای جست و جو از محاسبات خیلی پیچیده تری استفاده می کنند و فقط به میزان به اشتراک گذاشته شدن مطالب در شبکه های اجتماعی اکتفا نمی کنند، اما بدون شک بهینه سازی شبکه های اجتماعی در این دوران روی سئو بی تاثیر نیست.
به این نکته توجه داشته باشید که ایجاد حساب در تمامی شبکه های اجتماعی و ایجاد لینک به محتوای سایت خود ,نمی تواند این تضمین را برای شما ایجاد کند که صفحه شما حتما توسط دیگر کاربران به اشتراک گذاشته خواهد شد ویا کامنت های فراوانی را دریافت خواهید کرد.بنابراین باید محتوای شما به قدری غنی و جذاب باشد که کاربران را ترغیب به اشتراک گذاری مطلب در شبکه های اجتماعی نماید.

آخرین ویرایش در Tuesday, 11 December 2018 10:52

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.